Spływ kajakowy

Przez teren Gminy Rzgów (7 lipca 2018 r.) przebiegała trasa spływu kajakowego „Szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski”. Była to IX edycja imprezy kajakowej jaką Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina” zorganizowała w regionie konińskim i brało w niej udział 118 osób. Kajakarze wyruszyli punktualnie o godzinie 10:00 z Bulwaru Nadwarciańskiego, następnie przepłynęli 20 kilometrów rzeką Wartą - z postojem w Sławsku i zakończyli spływ w Sługocinie (powiat słupecki).

Kajakarzom przez cały spływ towarzyszyła słoneczna pogoda i piękne widoki.

luty 2020