Sławskie wołanie o pokój na świecie nagrodzone Krajową Oznaką Jakości e-Twinning

Na przełomie września i października 2017 roku uczniowie klas III i IV a Szkoły Podstawowej w Sławsku pod kierunkiem pani Sylwii Andrzejak wzięli udział w międzynarodowym projekcie „Let’s claim I WANT PEACE on the European Day of Languages” z okazji Europejskiego Dnia Języków. Projekt autorstwa hiszpańskiej nauczycielki był odpowiedzią na zamach terrorystyczny jaki miał miejsce w Barcelonie w sierpniu 2017 roku.

Międzynarodowe wołanie o pokój w wielu europejskich językach połączyło uczniów z 58 partnerskich szkół. W ramach projektu e-Twinning dzieci z Hiszpanii, Polski, Niemiec, Bułgarii, Łotwy, Włoch, Portugalii, Turcji, Francji i wielu innych europejskich krajów jednym głosem wyrazili swój sprzeciw wobec wojen i zamachów terrorystycznych w Europie i na świecie.

Podjęte w ramach międzynarodowej współpracy działania zostały nagrodzone Krajową Oznaką Jakości e-Twinning - Quality Label przyznawaną przez Krajowe Biuro e-Twinning Polska z siedzibą w Warszawie.

lipca 2020