Punkt doradztwa i składania wniosków w programie Czyste Powietrze

Na mocy porozumienia w Urzędzie Gminy Rzgów został uruchomiony punkt doradztwa i składania wniosków w wersji papierowej w programie "Czyste Powietrze".

Aby skorzystać z porady doradcy prosimy o wcześniejszą konsultację telefoniczną oraz ustalenie terminu spotkania pod nr tel. 63 241 90 18.

Dotacje na wymianę źródeł ciepła i prace termomodernizacyjne w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze dotyczą domów jednorodzinnych na terenie całego kraju. Właściciele mogą składać wnioski o dofinansowanie na portalu gov.pl lub w wojewódzkich funduszach ochrony środowiska i gospodarki wodnej, właściwych ze względu na lokalizację budynków oraz w urzędzie gminy.

Gminy, które podpisały porozumienia z WFOSiGW w Poznaniu, wspierają na swoim terenie udział wnioskodawców w Programie Priorytetowym Czyste Powietrze poprzez:

1) udzielanie informacji o zasadach Programu;

2) wspieranie w zakresie przygotowywania wniosków o dofinansowanie;

3) zapewnienie stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, przy których można wypełnić wnioski i wydrukować je;

4) przyjmowanie wypełnionych wniosków o dofinansowanie i ich przekazywanie do WFOŚiGW w Poznaniu;

5) pomoc przy rozliczaniu przyznanych dofinansowań, w tym przy poprawnym wypełnianiu wniosków o płatność oraz kompletowaniu wymaganych załączników.

marca 2021