Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów

Program ,,Czyste Powietrze''

„Czyste Powietrze” to Program,  w ramach którego właściciele domów jednorodzinnych będą mogli ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków, a także na wymianę źródeł ciepła. Dodatkowo Program przewiduje możliwość uzyskania pożyczki na kolektory słoneczne lub panele fotowoltaiczne.
W Wielkopolsce Program będzie wdrażany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W ramach Programu zaplanowano cykl spotkań informacyjno-edukacyjnych dla mieszkańców. Spotkania mają zostać zrealizowane w każdej gminie i składają się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy blok związany jest z edukacją ekologiczną, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie człowieka. Cześć druga zawiera informacje o możliwości uzyskania dofinansowania z Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze", natomiast trzecia jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

Dodatkowo na stronie internetowej WFOŚiGW w Poznaniu utworzona została zakładka „Czyste Powietrze”, na której w momencie uruchomienia naboru, dostępne będą wszystkie dokumenty (wniosek, regulamin, załączniki itp.):
http://www.wfosgw.poznan.pl/program-priorytetowy-czyste-powietrze/
 

O dalszych działaniach w ramach Programu będziemy informować Państwa na bieżąco.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
strzałka do góry