Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Pożegnanie Księdza Proboszcza Benedykta Gembickiego

Po 23 latach posługi w Parafii Rzymskokatolickiej  św. Wawrzyńca w Sławsku nadszedł dla ks. kan. mgr Benedyka Gembickiego czas zasłużonego odpoczynku na kapłańskiej emeryturze. Podczas uroczystej Mszy Św. w niedzielę 28 czerwca br. miało miejsce podziękowanie księdzu proboszczowi za jego pracę pośród nas. Były kwiaty, drżące głosy i oczy pełne wzruszenia. 23 lata pracy w tej społeczności, to kilka pokoleń jej mieszkańców.

W kolejce z podziękowaniami stanęło wiele osób i delegacji z różnych grup parafialnych i lokalnych stowarzyszeń. Za współpracę dziękował Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, który złożył serdeczne Bóg zapłać za długi okres bycia wśród nas, za prowadzenie nas przez modlitwę i słowo Boże. Dziękował za udzielone sakramenty święte, za głoszone Słowo Boże i za włożoną troskę w sprawy parafii.

Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta OSP Rzgów.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  21
  2020

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry