Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Półkolonie zimowe w szkołach na terenie gminy Rzgów

W drugim tygodniu ferii zimowych, od 11.01 – 15.01.2021 r., we wszystkich szkołach naszej gminy odbywały się półkolonie. Z oferty skorzystało 47 uczniów (dwie grupy w SP Sławsk i po jednej w pozostałych szkołach).

Uczestnikom zimowych ferii zaproponowano m. in. poranki kinowe oraz „spotkania” z muzyką poważną. Zajęcia statyczne przeplatane były ruchowymi na sali gimnastycznej oraz na świeżym powietrzu. W czasie półkolonii zawitała w pogodzie prawdziwa zima, stąd liczne szaleństwa na śniegu, zabawy śnieżkami, lepienie bałwanów oraz zjazdy na sankach i innych przedmiotach. Zabawy na śniegu i zajęcia sportowe przyniosły uczniom najwięcej radości. Zregenerować siły można było przy rozgrywkach w gry planszowe, zajęciach plastyczno - kreatywnych oraz zabawach związanych z kodowaniem i programowaniem. Codziennie dostarczano uczestnikom porcję wiedzy z zakresu profilaktyki, w zajęciach i warsztatach dotyczących: radzenia sobie z emocjami, a zwłaszcza tymi negatywnymi, zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Konieczną w edukacji ciekawość poznawczą udało się wychowawcom rozbudzić poprzez zajęcia „Mali badacze”, podczas których uczestnicy wykonywali doświadczenia chemiczno – fizyczne m. in. lampę lawową, wybuch wulkanu, rozpuszczanie skorupki jajka czy kolorowe obrazki z drażetek. Znaczna część uczestników półkolonii korzystała z odpłatnego posiłku przygotowanego przez stołówkę Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rzgowie.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali dyplomy. Półkolonie zostały zorganizowane ze środków finansowych Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzgowie.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  06
  marca 2021

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry