Podsumowanie konkursu przyrodniczego Parków Krajobrazowych Wielkopolski

25 października 2019 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu przyrodniczo – artystycznego przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie. Jedną z laureatek I miejsca VII edycji tego konkursu pod hasłem Rośliny wodne i bagienne wielkopolskich parków krajobrazowych została Julia Rydzewska, uczennica kl. VI a Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Sławsku. Rymowanką na miarę sukcesu okazał się wiersz opisujący chronioną roślinę wodną – Grążel żółty, który przeczytać można w specjalnie wydanej książce o roślinach wodnych i bagiennych Wielkopolski. Na uroczystość wręczenia dyplomów i nagród do Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu pojechała ze szkolnym koordynatorem konkursu Małgorzatą Jankowską.

lipca 2020