Podpisanie umowy na OZE

W dniu 29 maja 2018 r. w Urzędzie Gminy Rzgów odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczącej Projektu „Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie gmin Rzgów i Grodziec” oraz konferencja prasowa.
W spotkaniu udział wzięli: Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Maciej Sytek, Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Wójt Gminy Grodziec Anna Andrzejewska, Skarbnicy: Barbara Fabiszak i Aleksandra Musiałowska, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Kazimierz Pałasz, Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz, a także media.
Za unijne pieniądze, przyznane przez Zarząd Województwa z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 (WRPO 2014+), zostaną  zamontowane instalacje fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne na budynkach Mieszkańców Gmin Rzgów i Grodziec.

Liderem projektu jest Gmina Rzgów, partnerem Gmina Grodziec. Łącznie przewiduje się wykonanie 554 instalacji fotowoltaicznych oraz solarnych. Na terenie Gminy Rzgów zostanie wykonanych 110 szt. kolektorów słonecznych oraz 223 szt. instalacji fotowoltaicznych. Przedmiotowe instalacje będą produkowały energię cieplną oraz elektryczną (w zależności od wariantu) na potrzeby własne domów mieszkalnych. Jest to projekt parasolowy. Dzięki jego realizacji, mieszkańcy uczestniczący w projekcie otrzymają dostęp do bezpiecznej, naturalnej energii i ciepła pochodzącego z odnawialnych źródeł. Całkowita wartość projektu wynosi 7 846 340,16 zł. Dofinansowanie to kwota 6 024 525,45 zł (w tym Gmina Rzgów - 3 566 096,80 zł, Gmina Grodziec – 2 458 428,65 zł).
W chwili obecnej został ogłoszony przetarg nieograniczony na w/w zadanie.

października 2019