Podpisanie umów

W dniu 3 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Koninie podpisane zostały umowy w ramach VII edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”.
Umowy zostały podpisane w obecności Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego oraz Starosty Konińskiego Stanisława Bielika. Gminę Rzgów reprezentowali: Wójt Grzegorz Matuszak oraz Skarbnik Barbara Fabiszak.
Nasza gmina otrzyma dofinansowanie na dwa złożone projekty. Pierwszy projekt pn. „Budowa placu zabaw w Bożatkach” obejmuje zakup urządzeń  na plac zabaw, a także zagospodarowanie terenu przy Domu Kultury.
W ramach drugiego projekt pn. „Budowa siłowni zewnętrznej i placu zabaw z ogrodzeniem w Osieczy Drugiej”  zostanie  wybudowana zewnętrzna siłownia oraz plac zabaw przy zbiorniku wodnym, zamontowany zostanie również monitoring.

W tym dniu podpisano również umowy w ramach konkursu „Nasza wieś naszą wspólną sprawą”. Dofinansowanie otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Sławsku, którą reprezentował Prezes Rafał Janc.
Projekt pn. „Modernizacja pomieszczenia w Domu Kultury w Sławsku” polegać będzie na wymianie ogrzewania i oświetlenia w świetlicy wiejskiej.

luty 2020