Obchody Dnia Samorządu

W dniu 25 maja 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie odbyły się obchody Dnia Samorządu. Organizatorem  wydarzenia, na które zproszono samorządowców, sołtysów oraz lokalnych działaczy społecznych było Towarzystwo Samorządowe wraz z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. Podczas spotkania odbyła się debata o powstaniu samorządu oraz wpływie Unii Europejskiej na jego rozwój. Uroczystość była także okazją do wręczenia pracownikom samorządowym oraz lokalnym liderom Europejskich Medali Samorządowych. Wyróżnienie to, przyznawane było w dwóch kategoriach: pracownik samorządu (osoba, która wykazała się wyjątkowym zaangażowaniem w działalność jednostki, w której pracuje), oraz lider lokalny (osoba działająca na terenie Gminy, która wykazała się wyjątkową aktywnością we wspieraniu).
Wśród nagrodzonych reprezentujących Gminę Rzgów znaleźli się p. Jerzy Kacprowicz (Inspektor Urzędu Gminy Rzgów) oraz p. Wiesław Czaja (Sołtys Sławska).
Na zakończenie Dnia Samorządu goście wysłuchali koncertu w wykonaniu dzieci z Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłodawie.

października 2019