Noc bibliotek

Po raz pierwszy w tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie przystąpiła do IV wydania Ogólnopolskiej Akcji „Noc bibliotek”.

Zebrana grupa uczestników miała możliwość wziąć udział w takich zabawach jak: Jaka to melodia ?, I kto to mówi?, Kalambury oraz Karaoke. Nie zabrakło również wspólnego czytania. Każdy z zebranych czytał po jednym zdaniu z wybranych stron książki. W ten sposób czytający stworzyli swoją własną, niesamowitą, wesołą historię. Wiele emocji wzbudziły także kalambury, gdzie seniorzy wykazali się dużą kreatywnością. Wyeksponowano również książki z „nocą w tytule”. Każda zabawa nawiązywała do lektur. Czytane przez p. Marię Dąbrowską - członkinię Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzgowie fragmenty dzieł wśród, których pojawiły się między innymi: „Wesele”, „Pan Wołodyjowski”, „Przedwiośnie”, „Noce i dnie”, nie sprawiały trudności zebranym uczestnikom w odgadnięciu bohaterów oraz wydarzeń. Świadczy to o tym, że wyżej wymienione tytuły seniorzy nadal pamiętają ze szkolnych lat.

Miłym zakończeniem spotkania było wspólne śpiewanie znanych melodii i każdy z uczestników otrzymał zakładkę do książki promującą akcję  „Noc bibliotek”.