Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

NIE BIJ MNIE! KOCHAJ MNIE!

W ostatnich dniach czerwca od wczesnych godzin rannych na mieszkańców gminy Rzgów czekały pluszaki z głębokim przesłaniem.

 

Zatrzymajcie się! Przeczytajcie! Zareagujcie!
 

Była to akcja WOŚP zainicjowana przez opiekunki Samorządów Uczniowskich Zespołu Szkół w Sławsku Ewę Lewandowską, Małgorzatę Jankowską i Sylwię Andrzejak. Dzień wcześniej kilkanaście ochotniczek bandażowało i przygotowywało ponad 150 misiaków i innych maskotek, tak, aby zwróciły uwagę przechodniów, że zatrzymają się na chwilę, przeczytają co pluszowy miś ma im do powiedzenia i ZAREAGUJĄ!

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tworząc akcję "Historia Misia" chce zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci. Niestety wciąż słyszymy, że do szpitali, dla których WOŚP kupuje sprzęt medyczny, trafiają dzieci, których obrażenia zostały spowodowane agresywnym zachowaniem osoby dorosłej. Nie zgadzamy się z taką sytuacją i stanowczo protestujemy przeciwko takim zachowaniom, Fundacja i nasza szkoła postanowiła spontanicznie zorganizować akcję "Historia Misia".

Chcieliśmy pokazać, że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby. Sprawdzić co się dzieje, REAGOWAĆ!

Ewa Lewandowska
Małgorzata Jankowska
Sylwia Andrzejak


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  16
  styczeń 2021

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI DOSTĘPNOŚĆ TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry