Nagroda dla Szkoły Podstawowej w Sławsku za działanie prokulturowe

W dniu 6 listopada 2019 r. w Poznaniu odbyła się uroczystość podsumowania XX edycji Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich”, podczas której zostały wręczone nagrody dla laureatów Konkursu.

W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Radna Gminy Rzgów Monika Łukasiewicz oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławsku Iwona Maziarz.

Szkoła Podstawowa w Sławsku otrzymała nagrodę za projekt „Póki my żyjemy, Ona żyje w nas!”, który był realizowany w 2018 roku.

Głównym założeniem projektu „Póki my żyjemy, Ona żyje w nas!” było uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez przyłączenie się do ogólnopolskich obchodów Roku dla Niepodległej. Tematyka projektu oscylowała wokół działań związanych z kształtowaniem postaw obywatelskich i patriotycznych, dbałością o symbole narodowe oraz język ojczysty. Szczególny nacisk kładziono na wieloaspektowe ugruntowywanie przekonania o tym, iż ojczyzna to nie współrzędne geograficzne, ale naród. Poszczególne zadania zostały oparte głównie o treści z przedmiotów: język polski i historia. Podejmowane działania obejmowały zarówno inicjatywy wewnątrzszkolne, jak i współpracę z mieszkańcami oraz z władzami gminy Rzgów.

listopada 2019