Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Miziołki rządzą w Bibliotece

Wyjątkowy charakter miało kolejne spotkanie a to za sprawą  p. Joanny Olech- znanej i lubianej autorki książek dla dzieci, którą mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie na zaproszenie Dyrektor Biblioteki p. Doroty Eltman.

Pisarka urodziła się w Warszawie jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych, autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży, m.in. rewelacyjnej „Dynastii Miziołków”, książki która jest znana dzieciom, gdyż wpisuje się w kanon lektur szkolnych. Za teksty do książek i ilustracje zdobyła wiele nagród i wyróżnień m.in. Nagrodę Naszej Księgarni, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę specjalną Polskiej Sekcji IBBY.

Na spotkanie z twórczynią Miziołków zaproszeni zostali uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej w Rzgowie i Grabienicach wraz z opiekunami. Pani Joanna Olech opowiadała dzieciom jak została pisarką, prezentowała napisane i zilustrowane prze siebie książki,  czytała fragmenty Dynastii Miziołków, zadawała pytania oraz w bardzo ciekawy sposób opowiadała o ich bohaterach.

Atrakcją spotkania były konkursy, zagadki i quizy rysunkowe w których nagrodami były słodkości. Czwartoklasiści bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Mieli okazję popisać się swoją kreatywnością wymyślając historie o smokach w różnych nastrojach. Wybrani uczniowie wcielili się w postać smoka wesołego, zdziwionego i wściekłego dając upust swoim aktorskim umiejętnościom. Pani Joanna oczarowała młodą publiczność  swoją osobowością i poczuciem humoru ale również talentem plastycznym. Mogliśmy także poznać i zobaczyć zaprezentowane przez naszego gościa „książki obrazkowe” np. „ Kto Ty jesteś” , „Mam prawo i nie zawaham się go użyć”, poruszające w interesujący sposób kwestie praw człowieka oraz patriotyzm.

Jak zawsze na zakończenie spotkania dzieci zasypały autorkę gradem przeróżnych pytań, na które p. Joanna dzielnie odpowiadała.

Miłą pamiątką dla uczestników spotkania były dedykacje i autografy w książkach, pamiętnikach oraz na specjalnie przygotowanych karteczkach Miziołkową i smoczą pieczęcią.

Autorka natomiast otrzymała od dzieci za niezwykle ciekawe, wesołe i udane spotkanie autorskie bukiet białych konwalii. Była to dla p. Joanny przemiła niespodzianka.

Spotkanie autorskie zorganizowano w ramach zadania „Czytasz…wiesz” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Starym Mieście.

                                                                                                                                     Dorota Eltman

                                                                                                                                  Dyr. GBP w Rzgowie


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  02
  lipca 2020

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry