Mistrzostwa Powiatu Konińskiego Nauczycieli w Siatkówce

Dnia 17 stycznia br., w Rychwale odbyły się Mistrzostwa Powiatu Konińskiego Nauczycieli w Siatkówce. Organizatorem rozgrywek było Starostwo Powiatowe w Koninie.

Gminę Rzgów reprezentowali nauczyciele: Justyna Frasz-Ignaczak (kpt), Tomasz Marcinek, Michał Rek, Przemysław Kopczyński oraz Tomasz Kowalikowski.

W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn. Zawody rozgrywane były dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Najlepsza okazała się reprezentacja gminy Rychwał. Drugie miejsce przypadło zespołowi z Krzymowa. Na trzecim stopniu podium uplasowała się reprezentacja gminy Stare Miasto. Drużyna z gminy Rzgów mimo osłabionej kadry wywalczyła IV miejsce. Nasi zawodnicy wygrali z Wierzbinkiem 2-0 oraz przegrali po niezwykle walecznych meczach 1-2 z Krzymowem i 0-2 ze Starym Miastem. Na miejscach 5-6 uplasowały się drużyny z Wierzbinka i Goliny.

Cały turniej przebiegał w bardzo sympatycznej atmosferze. Na zakończenie zawodów najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie. Na zawodników czekał także poczęstunek.

styczeń 2021