Mikołajkowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży w Karate Tsunami

W sobotę 9 grudnia 2017 r. w sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Starym Mieście odbyła się V. edycja Mikołajkowego Pucharu Polski w Karate Tsunami dla dzieci i młodzieży. Na starcie zawodów stanęło 150 zawodników z 12 klubów z całego kraju.

Rywalizacja toczyła się w siedmiu kategoriach: sumo - grappling (zasady judo, zapasów, sumo), renraku - waza (kombinacje technik bez broni i z bronią), makiwara - kumite (walka na workiem), szermierka na miecze, yakusoku - kumite (umowna kombinacja technik z przeciwnikiem), kata (najwyższa forma nauki walki bez przeciwnika) i semi - kontakt (walka przerywana).

W punktacji drużynowej I miejsce zdobyli gospodarze UKS POWA Stare Miasto wyprzedzając UKS SATO Kazimierz Biskupi, a na najniższym stopniu podium uplasował się zespół z miejscowości Ryki na Lubelszczyźnie. Kolejne miejsca zajęły zespoły z Kutna (woj. Łódzkie) i Staroźrebów (woj. Mazowiecki). Najlepszą zawodniczką imprezy została Sylwia Horzewska - UKS POWA Stare Miasto, a zawodnikiem Mateusz Mikołajczyk, uczeń III klasy Szkoły Podstawowej ze Rzgowa. Każdy zawodnik zdobywając miejsce na podium zdobył specjalnie wykonane na te zawody okolicznościowy medal i puchar. Z Gminy Rzgów udział wzięło aż 12 zawodników.

Główny organizator zawodów, Jarosław Wadelski podkreślił, że impreza cieszy się coraz większą popularnością wśród trenujących dzieci, których startuje coraz więcej i chętnie przyjeżdżają każdego roku do Starego Miasta, choć niektórzy mają do pokonania blisko 500 km.

Warto zaznaczyć, że ranga imprezy również rokrocznie wzrasta i jest dostrzegana przez liczne środowiska, m.in. przez Polską Federację Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki, której Prezes Pan Ryszard Murat odwiedził Stare Miasto i wręczał nagrody, medale i puchary dla najlepszych i najmłodszych zawodników tej imprezy.

Na zakończenie imprezy pojawił się na sali Mikołaj, który wręczył wszystkim uczestnikom prezenty i upominki dzięki dużemu wsparciu sponsorów, darczyńców i przyjaciół imprezy.

styczeń 2018

DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY