Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

MAM TALENT w Sławsku

W niedzielne popołudnie, 3 grudnia w Sławsku odbyło się wielkie show. Zorganizowali je uczestnicy projektu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów „Świetlicowe ATR-akcje” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Inspiracją do przeprowadzenia tego typu przetestowania aktywności mieszkańców był dobrze znany rozrywkowy program telewizyjny. Celem organizatorów ze Sławska było nie tyle wyłonienie zwycięzcy spośród osób prezentujących swoje możliwości artystyczne co dobra zabawa i prezentacja różnych zdolności. Po niedzielnej imprezie z całą pewnością można utworzyć „bank talentów”, który posłuży wszystkim mieszkańcom do skorzystania i poszukiwania własnych możliwości twórczych oraz rozwijania ich, ponieważ jak powiedział Prezes KSS Ireneusz Niewiarowski, podsumowując tą inicjatywę „talentów nie wolno zakopywać bo to byłoby wielkie marnotrawstwo”. Około 30 osób prezentowało różnorodne zdolności a powołane jury zdecydowało o nagrodzeniu wszystkich bez wskazywania zwycięzcy gdyż w zasadzie każdy zasłużył na I miejsce. Przybyli na show mieszkańcy mieli okazję wysłuchać różnych interpretacji znanych utworów, również w języku rosyjskim. Były też pokazy taneczne, gra na akordeonie, recytacja wierszy, układanie kostki Rubika, wykonywanie na oczach widzów robótek ręcznych oraz szycie ubrań na maszynie. Nie zabrakło ozdób i stroików przygotowywanych technikami decoupage, wikliny papierowej i innymi z wykorzystaniem łatwo dostępnych materiałów plastycznych. Prezentowali się młodsi i starsi mieszkańcy w ogólnie miłej i przyjaznej atmosferze, którą wytworzyli organizatorzy przedsięwzięcia. Wszyscy mają nadzieję, że nie była to jednorazowa inicjatywa ponieważ pobudziła ona apetyty do kolejnych edycji. Czy śladami telewizyjnej produkcji będzie kontynuacja rozpoczętej tradycji? O tym przekonamy się już wkrótce gdyż plany ich działań znajdą się w całorocznym programie aktywności z wykorzystaniem świetlic i innych przestrzeni w sołectwach, który powstaje dla Gminy Rzgów wraz z harmonogramem praktykowania i wdrażania.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  07
  lipca 2020

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry