Lekcja biblioteczna

W ramach lekcji bibliotecznych Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzgowie po raz kolejny odwiedziła klasa III Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rzgowie wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Majewską. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z nowościami książkowymi, o które w ostatnim czasie wzbogaciła się placówka. Dyrektor biblioteki p. Dorota Eltman przeczytała i omówiła krótkie fragmenty tekstów wybranych książek, aby zachęcić trzecioklasistów do ich wypożyczania i czytania.
Jednym z elementów promocji czytelnictwa była także zabawa w kalambury. Dzieci losowały hasła, m.in. tytuły książek, imiona bohaterów, znane cytaty i powiedzenia. Zadaniem grupy było ich odgadnięcie na podstawie pokazywanych ruchów ciała i gestykulacji przez uczestnika.

października 2019