Komputery dla szkół

19 sierpnia br. Wójt Gminy Grzegorz Matuszak przekazał szkołom podstawowym działającym na terenie Gminy Rzgów sprzęt komputerowy na potrzeby realizacji przez uczniów oraz nauczycieli zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W oficjalnym przekazaniu sprzętu uczestniczyli: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Osieczy Agnieszka Duszyńska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławsku Iwona Maziarz, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie Stanisław Górka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grabienicach Janusz Olejniczak.

Zakup został sfinansowany w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła +” – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

W ramach projektu zakupiono 24 laptopy, słuchawki, mysze  komputerowe oraz pakiety Microsoft Office.

marca 2021