Informacja Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Informujemy, iż zgodnie z art. 46 ust. 8 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. 2020 poz. 2050 ze zm.) Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego rozpoczyna prace nad projektem uchwały w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych na terenie województwa wielkopolskiego w 2022 roku oraz rejonizacji tych upraw, mając na względzie zagrożenie narkomanią, zapotrzebowanie na surowce pochodzące z tych upraw oraz tradycję uprawy maku i konopi włóknistych na danym terenie.

W celu przygotowania projektu wyżej wymienionej uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, niezbędnym jest uzyskanie z terenu gmin naszego województwa informacji o proponowanej powierzchni uprawy maku i/lub konopi włóknistych w 2022 roku.

W związku z powyższym prosimy wszystkich zainteresowanych uprawą maku i konopi włóknistych z terenu Gminy Rzgów o przesłanie zgłoszeń do Urzędu Gminy w Rzgowie zawierających wielkości planowanych powierzchni pod te uprawy do dnia 18.10.2021 r. Więcej informacji dotyczących uprawy maku i konopi włóknistych znajduje się na stronie: https://www.biznes.gov.pl/pl/opisy-procedur/-/proc/302

kwietnia 2024