Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W dniu 25.10.2018r. po raz siódmy studenci z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzgowie spotkali się na inauguracji roku akademickiego. Przez siedem lat działalności Uniwersytet Trzeciego Wieku zgromadził aż 102 członków. W wystąpieniu inauguracyjnym prezes UTW Anna Sadłowska podkreśliła wyjątkowy charakter tej uroczystości nawiązując do aspektów patriotycznych w związku z jubileuszem odzyskania przez Polskę niepodległości. Ireneusz Matecki - w-ce prezes UTW podsumował działalność w minionym roku oraz przedstawił w ogólnym zarysie plany na rok przyszły. Do grona studentów UTW przyjęto czterech nowych członków, którym uroczyście wręczono legitymacje.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Wysłuchaliśmy referatu obrazującego sytuację polityczną tamtego znamiennego okresu sprzed stu lat, który odczytała Pani Elżbieta Wośkowiak. W dalszej kolejności słuchaczki UTW Panie: Maria Czaja, Jadwiga Kudła, Anna Wasilewska oraz Maria Dąbrowska przedstawiły wiersze poetów polskich traktujące o Ojczyźnie.

Uroczystość zakończył występ artystyczny chóru Dominium, który wykonał  pieśni patriotyczne.

listopada 2018