Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Hej Kolęda na Trzech Króli

6 stycznia, w Sławsku odbyły się obchody Objawienia Pańskiego, czyli święta Trzech Króli.

O godzinie 15:00 uroczysty orszak zebrał się przy kościele, aby ze śpiewem kolęd wyruszyć do Domu Kultury w Sławsku, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości - wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.
W integracyjnym spotkaniu udział wzięli mieszkańcy Sławska i okolicznych miejscowości. Kolędowanie rozpoczął gminny chór DOMINIUM Sławsk, który zaśpiewał kilka kolęd i pastorałek przy akompaniamencie Pana Sławomira Kaliszewskiego. Następnie kółko teatralne „Kornelowiec” prowadzone przez Panią Justynę Pietryk ze Szkoły Podstawowej w Sławsku wykonało przedstawienie pt. „Wybudujemy wieżę serdeczności”.
Kolejną częścią spotkania był wspólny, rodzinny śpiew kolęd i świątecznych piosenek.

Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przy kawie, przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sławsku.

Czwarte z kolei, wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek zorganizowały Sławskie Organizacje Społeczne: Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Pracownia Sławsk, Rada Sołecka i Szkoła Podstawowa w Sławsku.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  19
  luty 2020

  Dziś są imieniny:

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ OCEŃ URZĄD ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry