Gminny Dzień Strażaka

W dniu 4 maja 2019 r. w Gminie Rzgów odbył się  Gminny Dzień Strażaka. Organizatorem tegorocznych obchodów byli: Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rzgowie, Urząd Gminy Rzgów i OSP w Kurowie. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grabienicach, odprawioną przez proboszcza ks. Stanisława Maniosa. W obchodach udział wzięły wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Rzgów wraz z pocztami sztandarowymi. Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce w Kurowie. Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rzgowie Wojciech Koszal podziękowali Druhom i Druhnom z terenu Gminy Rzgów za działalność na rzecz Gminy i udzielaną pomoc w 2018 r. Następnie uczestnicy uroczystości udali się do remizy na poczęstunek. Tegoroczne obchody tradycyjne jak co roku uświetniła orkiestra dęta OSP Rzgów .