Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Gminny Dzień Sportu

2 czerwca 2016r. odbyła się VI edycja Gminnego Dnia Sportu pod hasłem „Żyję zdrowo - nałogom mówię nie”. Organizatorem imprezy było Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie z zaangażowaną ekipą nauczycieli i uczniów.

Na miejsce przybyły reprezentacje Szkół Podstawowych ze Sławska, Osieczy, Rzgowa i Grabienic oraz Gimnazjów ze Sławska i Rzgowa wraz z opiekunami. Uczestnicy rywalizowali w indywidualnych i zespołowych konkurencjach rekreacyjno-sportowych: rzuty do kosza, skok w dal z miejsca, wyciskanie sztangi, rzut piłką lekarską, bieg wahadłowy, rzuty lotkami do tarczy, strzał do bramki-unihokej, rzuty ringiem do celu, kręgle, tor przeszkód, skakanka drużynowa i konkurencja, która wzbudziła najwięcej emocji – przeciąganie liny. Szkoły przygotowały również prace plastyczne i literackie o tematyce profilaktycznej. Najlepsi uczniowie nagrodzeni zostali medalami. Każda drużyna otrzymała nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W punktacji ogólnej tytuł najbardziej usportowionej szkoły zdobyła Szkoła Podstawowa w Sławsku, na drugim miejscu z różnicą jednego punktu stanęło Gimnazjum w Sławsku, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Rzgowie. Zwycięzcy otrzymali puchar ufundowany przez Wójta Gminy Rzgów. Rodzice uczniów gimnazjum w Rzgowie zapewnili uczestnikom słodki poczęstunek i wodę mineralną.

Całej imprezie towarzyszyła atmosfera dobrej zabawy i rywalizacji w duchu fair play.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  29
  czerwca 2022

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  SZCZEPIMY SIĘ DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry