Gminne Obchody 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Gminne Obchody Stulecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Rzgowie odbyły się w poniedziałek, 20.05.2019 r., w sali sesyjnej Urzędu Gminy. Zgromadzonych działaczy towarzystwa przywitał Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak wraz z Prezes Oddziału Gminnego TPD Sylwią Jakubowicz.

Następnie przed zgromadzonymi zaprezentowały się przedszkolaki ze Sławska, które przedstawiły swój program artystyczny. Wręczone zostały również honorowe odznaki ,,Przyjaciel Dziecka", które odebrali: Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak oraz emerytowani nauczyciele, a jednocześnie działacze TPD -  Irena Chmielewska, Jadwiga Kudła, Elżbieta Wośkowiak i Kazimierz Balcerzak. Podczas uroczystości wręczono również podziękowania Marii Dąbrowskiej, Marii Mateckiej, Marii Kowalczykiewicz, Urszuli Kubiak, Marii Król, Halinie Winowskiej, Czesławie Drewniackiej, Jadwidze Zielińskiej, Sabinie Błaszczyk. Z rąk włodarzy gminy kwiaty i podziękowania otrzymała Krystyna Chowańska, która następnie w kilku słowach przypomniała nieco historii z działalności towarzystwa w Gminie Rzgów.
Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy mogli skosztować okolicznościowego torta.