Gminne Obchody Święta Niepodległości

Gminne Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła w Rzgowie w intencji Ojczyzny oraz złożeniu wiązanek pod Tablicą Pamięci przez przedstawicieli władz samorządowych, delegacji i przybyłych gości.

Po uroczystościach pod Pomnikiem Poległych Poczty Sztandarowe, Orkiestra Dęta OSP Rzgów oraz Mieszkańcy przemaszerowali pod remizę OSP w Rzgowie, gdzie nastąpiło rozformowanie pododdziałów.

Wszyscy spotkali się w sali OSP, gdzie Gminna Biblioteka Publiczna, członkowie UTW oraz Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Rzgowie wraz z opiekunami przygotowali część artystyczną. Podczas uroczystości troje dzieci, członkowie Orkiestry Dętej OSP Rzgów zagrały na trąbkach i klarnecie pieśni patriotyczne. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, który podkreślił jak ważny w Historii Polski jest dla nas Dzień Odzyskania Niepodległości.

To wspólne Święto wszyscy zebrani spędzili przy tradycyjnych rogalach Marcińskich i kawie przygotowanych przez Panie z KGW ze Rzgowa.

grudnia 2019