Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Gminne Obchody Święta Niepodległości

Gminne Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła w Rzgowie w intencji Ojczyzny oraz złożeniu wiązanek pod Tablicą Pamięci przez przedstawicieli  władz samorządowych, delegacji i przybyłych gości.

Po uroczystościach pod Pomnikiem Poległych poczty sztandarowe oraz uczestnicy przemaszerowali pod remizę OSP w Rzgowie, gdzie nastąpiło rozformowanie pododdziałów.

Następnie wszyscy spotkali się w sali OSP  aby wspólnie świętować Dzień Niepodległości. Przybyłych gości powitała Dorota Eltman Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie, a następnie głos zabrał Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, który podkreślił jak ważny w Historii Polski jest dla nas Dzień Odzyskania Niepodległości. Młodzież  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie wraz z opiekunami przygotowali część artystyczną, po której wystąpił Chór Dominium – prezentując koncert pieśni patriotycznych. Na zakończenie części artystycznej  wysłuchaliśmy wierszy patriotycznych w interpretacji Pań z KGW i UTW ze Rzgowa.

To wspólne Święto wszyscy zebrani spędzili przy tradycyjnych rogalach Marcińskich i kawie przygotowanych przez Panie z KGW ze Rzgowa.

Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Romanem Jakubowiczem brali udział w Obchodach Święta Niepodległości w Sławsku, gdzie zebrani w tym dniu obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sławsku oraz wysłuchali utworów przygotowanych przez gminny Chór Dominium.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  29
  maj 2020

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry