Gmina Rzgów na XIII Samochodowym Rajdzie Nawigacyjnym dla Samorządowców

16 listopada br. (sobota) odbył się „XIII Samochodowy Rajd Nawigacyjny dla Samorządowców”. Gminę Rzgów reprezentowali Grzegorz Gorzelańczyk – Radny Gminy Rzgów oraz Wojciech Koszal – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rzgowie.

Rajd rozpoczął się od rozwiązania testu z zakresu przepisów ruchu drogowego i historii motoryzacji. Kolejną konkurencją był „PRZEJAZD NAWIGACYJNY”. Wyznaczona trasa o łącznej długości około 53 km przebiegała przez miasto Konin, gminę Krzymów, gminę Kościelec, gminę Koło, miasto Koło oraz gminę Grzegorzew. Drużyny na trasie rajdu musiały poruszać się ze średnią prędkością 40 km/h. Na trasie wyznaczono trzy punkty kontrolne, na których auta musiały zameldować się w określonym limicie czasu.
Meta trasy wyznaczona została w Grzegorzewie, gdzie przeprowadzono konkurencję polegającą na sprawnościowej jeździe pojazdem na przygotowanym torze.
Celem organizowanego rajdu jest popularyzacja bezpiecznej techniki jazdy, przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz promocja walorów turystycznych regionu.

grudnia 2019