Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

FERIE ZIMOWE w szkołach na terenie Gminy Rzgów

Ferie Zimowe w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabienicach.

Pod hasłem „Ferie zimowe 2019 w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabienicach” chętni uczniowie spędzili pierwszy tydzień zimowego wypoczynku. Zajęcia zostały tak zaplanowane, aby bez względu na wiek i płeć, każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i w sposób miły oraz atrakcyjny spędzić czas.

Pierwszy dzień rozpoczęto podsumowaniem 27 finału WOŚP 2019 oraz integracją przy grach planszowych i zabawach zespołowych. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabienicach podczas tegorocznej akcji WOŚP zebrali kwotę 12 517,13 zł.

Następnego dnia z dużym zaangażowaniem dzieci przystąpiły do nauki  budowania maszyn i robotów. W celu promowania nauk ścisłych, technologii, inżynierii, fizyki i matematyki zajęcia prowadzone były metodą STEM (Science Technology Engineering Mathematics). Poprzez eksperymenty dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności, poszerzać wiedzę naukową i technologiczną.

W środę były zajęcia garncarskie dla dzieci i przede wszystkim świetna, twórcza zabawa z przyjaznym materiałem, jakim jest glina. W trakcie zajęć powstały ceramiczne kubki, miski i inne przedmioty użytkowe, które stały się własnością ich twórców.

W czwartek uczniowie ponownie zajeli się konstruowaniem maszyn, budowaniem i programowaniem robotów, wzięli również udział w zajęciach z kodowania matematycznego z wykorzystaniem maty do kodowania. 

Piątek był ostatnim dniem półkolonii zimowych. W tym dniu wszyscy chętni uczniowie brali udział w konkurencjach sportowych.

Ferie zimowe w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Osieczy.

Dnia 21 stycznia uczniowie klas: I, II, III, V, biorący udział w zajęciach zimowych w czasie ferii, wybrali się do kina na film pt. "Marry Poppins powraca".
Uczniowie miło spędzili ten czas. Wyjazd zintegrował grupę uczniów i pokazał najmłodszym, że ferie zimowe można spędzić aktywnie i przyjemnie.

We wtorek 22 stycznia, uczniowie klas: I, II, III, V podczas zajęć zimowych wzięli udział między innymi w zajęciach plastycznych, gdzie wykonali maski karnawałowe oraz laurki i serca dla babć i dziadków z okazji ich święta. Tego dnia uczestnicy zajęć zimowych, aktywnie wzięli udział w zabawach muzyczno-tanecznych typu karaoke i just dance.

Odbyły  się także spotkania z przedstawicielami policji i straży pożarnej. Dzieci zapoznały się z pracą policjanta i strażaka oraz poznały sprzęt używany przez nich, a także zdobyły szereg informacji dotyczących bezpieczeństwa.

W środę 23 stycznia uczestnicy zajęć w czasie ferii zimowych, wybrali się do wioski norweskiej, gdzie mieli okazję zobaczyć Norwegię w pigułce.  Dzieci wprowadzone w klimat Norwegii wzięły udział w zabawach integracyjnych oraz w quizie dotyczącym tego kraju. Uczestnicy mieli także okazję zakupić pamiątki z oryginalnym logo wioski norweskiej oraz posilić się kiełbaską z ogniska.

Ferie zimowe w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku.

Wypoczynek uczniów w czasie wolnym od zajęć szkolnych podczas ferii zimowych w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku obywał się na podstawie opracowanego wcześniej programu, którego bazę stanowiło zorganizowanie dzieciom spędzania wolnego czasu w sposób konstruktywny, ciekawy i zdrowy. Program zawierał działania, które miały na celu kształtowanie u dzieci umiejętności, nawyków i postaw pozwalających na zachowanie asertywne, bezpieczne, a co za tym idzie zdrowe.

Zajęcia odbywały się w dniach 22.01.19r. – 24.01 2019r.
Pierwszy dzień zajęć rozpoczął się terenową grą profilaktyczną zorganizowaną na terenie szkoły, w której uczestnicy, podzieleni na grupy zróżnicowane pod względem wiekowym, szukali zadań i je rozwiązywali. Następnie uczestnicy zajęć wyjechali do kina na film pt. Był sobie pies, który wywołał ogromne emocje.

Drugi dzień uczestnicy brali udział w czterech zadaniach dotyczących: bezpieczeństwa na drodze – krzyżówka, oraz zachowań związanych ze zdrowym trybem życia- puzzle, rozsypanki wyrazowej dotyczącej właściwych relacji między ludźmi oraz rozrywek sportowych na sali gimnastycznej.
Po zakończonym turnieju i chwili odpoczynku wszyscy wzięli udział w warsztatach naukowych Młodzi Badacze. Następnie  uczestnicy zasiedli przy stolikach z grami planszowymi- rozpoczęły się eliminacje Mistrzostw w Grach Planszowych. Po rozgrywkach eliminacyjnych uczestnicy udali się na obiad. Potem odbyły się półfinały i finały mistrzostw.

Trzeciego dnia zajęć odbyła się wycieczka  do Muzeum Okręgowego w Koninie, gdzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących wystroju domów naszych babć i prababć. Zajęcia dotyczyły …makatek. Po zajęciach dzieci zwiedzały zamek. Największe wrażenie wywołał słoń leśny, rekonstrukcja oraz nieliczne kości wydobyte na odkrywce Jóźwin w okolicach Konina.


Ferie Zimowe w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Rzgowie.

Uczestnicy półkolonii brali udział w szczegółowo przygotowanym programie, który składał się z wielu atrakcyjnych propozycji wypoczynku oraz zajęć o charakterze profilaktycznym.

W pierwszym dniu półkolonii dzieci pojechały do kina na film animowany pt. "Sekretny świat kotów", później zwiedzały pocysterski zespół klasztorno-kościelny w Lądzie.

Drugi dzień uczniowie spędzili w Mikroskali. Oglądali tam wystawę makiet przedstawiających różne wydarzenia historyczne, zjawiska przyrodnicze oraz makiety filmowe. Niesamowitych wrażeń dostarczył też seans w kinie 6D.

Trzeciego dnia dzieci pojechały  do Muzeum Okręgowego w Koninie, gdzie obejrzały wiele ciekawych wykopalisk kopalni odkrywkowej w Koninie. W zamku uczniowie zapoznali się z wystawami obrazów, biżuterii, lamp itp. Następnie odbyły się warsztaty pt. "Namaluj swoją makatkę".

Kolejną atrakcją podczas półkolonii były zajęcia informatyczne programowania z zestawami edukacyjnymi. Nie zapomniano również o zawodach sportowych:  w siatkówkę i piłkę nożną.

 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  30
  maj 2020

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry