Eliminacje gminne XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Dnia 13 lutego 2020 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rzgowie odbyły się eliminacje gminne XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”, zorganizowane przez Urząd Gminy, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rzgowie i Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rzgowie. Do eliminacji gminnych zakwalifikowało się 24 uczniów z szkół podstawowych z terenu Gminy Rzgów. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, organizacji ochotniczych straży pożarnych itp.
Do etapu gminnego uczniowie zakwalifikowali sięz eliminacji szkolnych, w których udział wzięło łącznie 130 uczniów.

Kwalifikacja końcowa eliminacji gminnych ułożyła się następująco (trzy pierwsze miejsca):

Grupa I (szkoły podstawowe):
I miejsce - Kucharczyk Jagoda – Szkoła Podstawowa w Grabienicach,
II miejsce - Siwik Mikołaj  - Zespół Szkół w Sławsku,
III miejsce - Marzol Oskar – Szkoła Podstawowa w Rzgowie.

Grupa II  (szkoły podstawowe):
I miejsce - Ambroziak Adam – Szkoła Podstawowa w Rzgowie,
II miejsce - Cieślak Aleksandra – Szkoła Podstawowa w Rzgowie,
III miejsce - Sobczak Kacper – Szkoła Podstawowa w Grabienicach.

Uczestnicy turnieju otrzymali upominki, słodki poczęstunek oraz nagrody za trzy pierwsze miejsca. W wyniku turnieju do eliminacji powiatowych zakwalifikowała się Kucharczyk Jagoda – grupa I szkoły podstawowe i Ambroziak Adam – grupa II szkoły podstawowe. Eliminacje powiatowe odbędą się w późniejszym terminie.

lipca 2020