Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Dzień Patrona w Zespole Szkół w Sławsku

Dzień 13 stycznia 2016r. był w naszej szkole dniem szczególnym, obchodziliśmy bowiem Dzień Patrona. Na uroczystym apelu wszyscy uczniowie zaprezentowali się w strojach galowych. Z okazji 132 rocznicy urodzin naszego patrona, uczniowie klas II – VI przygotowali wspaniały koncert urodzinowy. Były wiersze, piosenki, popisy gry na gitarach i keyboardzie. Równie  ważnym punktem było przyjęcie uczniów klas I-szych w poczet Kornelowców. W przepięknych  strojach i z ogromnym przejęciem przedstawiciele klas I – szych zaprezentowali przygotowane wcześniej scenki, których inspiracją były utwory naszego patrona: O dwóch takich co ukradli księżycPrzygody koziołka Matołka; Panna z mokrą głową, Szaleństw Panny Ewy, Awantura o Basię, Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki. Następnie pierwszoklasiści złożyli meldunek z wykonanych zadań: poznanie życiorysu pisarza, jego twórczości, miejsc pamięci i kronik patrona, wykonanie prac plastycznych ilustrujących najpopularniejsze utwory. W obecności sztandaru szkolnego złożyły obietnicę stałego wzbogacania wiedzy o patronie, czytania jego książek i kierowania się ideami K. Makuszyńskiego.  Obecni na sali uczniowie klas starszych jednomyślnie przyjęli pierwszaków do grona Kornelowców, co potwierdził   akt przekazany przez przedstawicieli SU. Ponadto uczniowie kl. I – szych zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami i upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.  

A to nie koniec atrakcji.

Po krótkiej przerwie, w zimowo udekorowanym holu odbyła się zabawa choinkowa, którą prowadził profesjonalny DJ FRUGO, czyli pan Kamil. Uczniowie w najróżniejszych strojach karnawałowych żywiołowo tańczyli w rytm muzyki. Z zaangażowaniem i radością uczestniczyli również w zabawach proponowanych przez DJ. Bardzo udana dyskoteka zakończyła się o godz. 19.00, kiedy to zmęczonych tańcami uczniów zabierali rodzice. Każdy z uczniów otrzymał również słodki podarunek od Rady Rodziców.

 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  06
  2020

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry