Dzień Matki w bibliotece

„Jest takie słowo, słowo jedyne … MATKA” – takie hasło przyświecało młodzieży gimnazjalnej, która w ramach współpracy z Gminną  Biblioteką Publiczną w Rzgowie i Uniwersytetem Trzeciego Wieku przygotowała pod kierunkiem pań - Anny Wróbel, Jolanty Ptak i Ewy Szczepaniak program artystyczny związany z Dniem Matki. Uczennice kameralnie wystąpiły na scenie biblioteki, prezentując swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, zapewniając w ten sposób bukiet niezapomnianych wrażeń oraz emocji.

Spotkanie uświetnił także klimatyczny recital p. Sławomira Pilarskiego z Goliny - gitarzysty, wokalisty, autora tekstów.
Wśród zaproszonych gości pojawili się Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz, Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  w Rzgowie – Piotr Kupski i Aleksandra Gałecka  oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Rzgowie Sylwia Pawlicka.