Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Dzień Krajobrazu w Zarzewie

20 października odbywa się Międzynarodowy Dzień Krajobrazu, święto ustanowione przez Radę Europy, z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. W 2019 r. hasłem przewodnim była Woda w krajobrazie. Klub Turystyczny PTTK w Koninie zaproponował mieszkańcom z tej okazji spacer krajobrazowy w ramach projektu SPACERKIEM PO ZDROWIE w niedzielę 20 października 2019 r. do Zarzewa w Gminie Rzgów.

Dzięki linii SPACER konińskiego MZK piechurzy spotkali się w Rzgowie przy cmentarzu. Najliczniejszymi drużynami były reprezentacje szkół podstawowych ze Sławska i nr 3 z Konina oraz grupa ze Stowarzyszenia „Razem” z Konina. O mogile dwóch członków rodziny Stuczyńskich, zamordowanych przez Niemców w ostatnich dniach okupacji w 1945 r. i spoczywających na cmentarzu w Rzgowie opowiedziała p. Małgorzata Jankowska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku. Pięciokilometrowy spacer urozmaiconymi lasami poprowadził p. Marek Chlebicki. Po drodze podziwiano różnorodne siedliska i zbierano grzyby.

Celem spaceru była Wiejska Strefa Rozrywki i Rekreacji w Zarzewie, gdzie panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały degustację potraw z ziemniaka.

Wszystkim smakowały lokalne produkty. Podziękowania dla gospodyń przekazał p. Marek Chlebicki. Podczas biesiady na akordeonie przygrywał p. Jerzy Sosiński. Prezes Oddziału PTTK w Koninie przypomniał I Światowy Spływ Kajakowy Strugą Zarzewską, zorganizowany 20 marca 2011 roku przez PTTK Konin. Przy tegorocznym stanie wody w Strudze taki spływ nie byłby możliwy. Woda jest integralnym składnikiem wielu krajobrazów, a jej znaczenie nigdy wcześniej nie było tak istotne, jak obecnie w obliczu coraz bardziej uszczuplających się jej zasobów.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  03
  lipca 2020

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry