Dożynki Gminno-Parafialne w Rzgowie

W dniu 27 sierpnia 2017 r. w Rzgowie odbyły się dożynki Gminno-Parafialne Gminy Rzgów. Uroczysty korowód dożynkowy złożony z przedstawicieli sołectw Modła, Barłogi, Błonice, Bożatki, Dąbrowica, Kowalewek, Kurów, Osiecza, Osiecza Druga, Rzgów, Świątniki, Witnica, Zarzew, Zarzewek i Zastruże wyruszył sprzed Urzędu Gminy  do kościoła parafialnego pw. Św. Jakuba  w Rzgowie, gdzie została odprawiona msza święta dziękczynna za zebrane podczas tegorocznych żniw plony. Barwny Korowód prowadziła Orkiestra Dęta OSP Rzgów. Za orkiestrą szły delegacje wiejskie niosące wieńce, chleby, kosze owoców, bukiety kwiatów i zbóż. Po mszy wszyscy uczestnicy korowodu udali się na poczęstunek do restauracji Nadwarciańskiej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom uroczystości dożynkowych, a także mieszkańcom miejscowości za przygotowane wieńce i kosze dożynkowe.