COVID-19 prace sezonowe

Szanowni Mieszkańcy,

Pragniemy poinformować, iż przy współpracy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Inspektora Sanitarnego wypracowano rozwiązania umożliwiające przyjazd do Polski pracowników do prac sezonowych w rolnictwie. Dotyczy to głównie obcokrajowców zza wschodniej granicy, którzy przyjeżdżają do pracy w gospodarstwach  rolnych i w przetwórstwie.

W związku z powyższym przez okres obowiązywania na terenie Polski stanu epidemii zalecane jest stosowanie następujących rekomendacji:

A. Procedury zapobiegawcze: zapewnienie transportu i warunków kwarantanny.

B. Procedury ograniczające rozpowszechnienie się wirusa.

C. Procedury w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników.

Szczegółowe informacje dostępne pod linkiem:

maj 2020