Bezpłatne badania USG aorty brzusznej

W dniu 21.02.2020 r. w Szpitalu Wojewódzkim w Koninie odbędzie się badanie USG aorty brzusznej z programu ZDROWA AORTA.
Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim. Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej.
Zapisy na badanie: tel. 503 075 095

Dlaczego warto przeprowadzać badania USG aorty brzusznej?
U większości osób tętniak aorty brzusznej nie daje żadnych objawów i bardzo często jest wykrywany przypadkowo, podczas innych badań medycznych. Badanie USG aorty brzusznej pozwala w doskonały sposób wykryć chorobowo poszerzoną aortę - największą tętnicę człowieka, dzięki której krew jest doprowadzana do kończyn górnych i dolnych, przewodu pokarmowego, nerek i wszystkich tkanek naszego ciała.

Tętniakiem aorty brzusznej nazywamy poszerzenie aorty przekraczające jej średni wymiar poprzeczny o co najmniej 50%, czyli gdy ma ona więcej niż 3 cm. Pęknięty tętniak aorty brzusznej stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Jednak wczesne rozpoznanie oraz właściwa opieka medyczna są podstawą pomyślnego leczenia.

Konsultacja naukowa: Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Oszkinis, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie chirurgii naczyniowej.

Wczesna diagnoza może uratować życie. Dlatego zbadaj się bezpłatnie! Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

Wszystkie informacje uzyskają Państwo podczas spotkania informacyjno - edukacyjnego.

Dane kontaktowe:

Arterieart Sp. z o.o.