Bezpłatne badania serca i konsultacje lekarskie podczas XI Edycji Dni Gminy Rzgów

W sobotę 26 sierpnia br. w godzinach 15.00 - 19.00 podczas obywających się przy Szkole Podstawowej Dni Gminy Rzgów odbędzie się bezpłatna akcja profilaktyczna „Zadbaj o swoje serce”. Każda osoba, która w tym czasie odwiedzi miasteczko medyczne będzie mogła za darmo wykonać badanie EKG, sprawdzić poziom cholesterolu i glukozy, zmierzyć ciśnienie, wykonać analizę składu ciała oraz skorzystać z konsultacji lekarskich oraz dietetycznych. Wszystko dostępne za darmo i bez skierowania.

Akcja ma na celu ułatwienie społeczeństwu dostępu do specjalistów z zakresu kardiologii oraz dietetyki, a także wykonanie szeregu podstawowych badań profilaktycznych. Wszystko w trosce o najważniejszy organ ludzkiego ciała – serce. Osoby odwiedzające miasteczko medyczne, zlokalizowane na boisku przy Szkole Podstawowej w Rzgowie, będą mogły nie tylko bezpłatnie, ale przede wszystkim „od ręki” skorzystać ze wszystkich aktywności.

W gabinecie EKG będzie można wykonać pełne, dwunastoodprowadzeniowe  badanie, którego zapis będzie analizowany przez lekarza. W ramach stanowiska Badań i Pomiarów sprawdzimy poziom cholesterolu, glukozy, wysokość ciśnienia tętniczego oraz obliczymy wskaźnik BMI. W strefie dietetycznej specjaliści przeprowadzą analizę składu ciała oraz podpowiedzą, jaka dieta będzie odpowiednia dla naszego serca.

„Zadbaj o swoje serce” to największa tego typu kampania w Polsce, organizowana nieprzerwanie od 10 lat na terenie całego kraju. W ciągu każdego roku odwiedzamy ponad 30 lokalizacji, co łącznie pozwoliło nam sprawdzić kondycję ponad 40 000 serc! Ta wyjątkowa inicjatywa została doceniona w obszarze działań na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki – projekt został laureatem VII edycji prestiżowego Plebiscytu Liderów Ochrony Zdrowia oraz zdobywcą pierwszej nagrody w cenionym plebiscycie Know Health w kategorii „Najlepsze działania CSR w dziedzinie promocji i profilaktyki zdrowia”.

Do zobaczenia 26 sierpnia! Czekamy na Was od 15.00 do 19.00 na boisku przy Szkole Podstawowej w Rzgowie!

października 2017