Bezpłatna pomoc psychologiczna i terapeutyczna dla osób poddanych kwarantannie

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie i Ośrodek Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie informują, że istnieje możliwość pomocy dla osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych lub innych wymagających wsparcia poddanych kwarantannie w postaci interwencji kryzysowej oraz specjalistycznego poradnictwa psychologicznego w formie rozmowy telefonicznej lub poprzez e-mail.
Poradnictwo jest dostępne pod nr tel. 512 493 486 (w godz. 7:00 - 22:00 we wszystkie dni tygodnia), pod nr 63 270 44 30 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 - 15:00).
e-mail: interwencja@pcpr.konin.pl lub przemyslaw.radoszewski@pcpr.konin.pl (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00)

Na portalu facebook pod adresem: https://www.facebook.com/KGWPJestesmy/ została powołana Konińska Grupa Wsparcia Psychicznego „Jesteśmy”, której celem jest pomoc psychiczne i wsparcie dla osób odczuwających lęk, samotnych, osób poddanych kwarantannie, a także dla klientów instytucji pomocowych, którzy zostali w swoich domach.