Bezpieczne ferie

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi uczniowie kl. VI, VII i gimnazjum z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rzgowie uczestniczyli w zorganizowanej przez Komendę Miejską Policji w Koninie, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Koninie oraz  Urząd Gminy Rzgów profilaktycznej akcji „Bezpieczne ferie 2018”.
W dniu 9 lutego br. w ramach Programu „Razem bezpieczniej”  na hali sportowej w Rzgowie Funkcjonariusze Policji jak i Strażacy przekazali młodzieży informacje dotyczące bezpiecznego spędzenia ferii np. uświadamiali jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą wchodzenie na zamarznięte akweny wodne i w jaki sposób udzielić pomocy osobie, pod którą załamał się lód i inne.
Na stoiskach można było uczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy, zobaczyć jak pobiera się odciski palców, przejść tor przeszkód mając na sobie alkogogle oraz założyć strój policjanta.