Awans siatkarzy LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza do Ogólnopolskiego Turnieju Półfinałowego o II Ligę

W dniach 5-7 kwietnia br. w Hali Sportowej w Rzgowie odbył się Ogólnopolski Turniej Ćwierćfinałowy o Awans do II Ligi PZPS.  Organizatorem zmagań był klub sportowy LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza. W rozgrywkach rozgrywanych pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Rzgów Grzegorza Matuszaka wzięły udział 4 drużyny: UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie (woj. zachodnio-pomorskie), MKSR Pyskowice (woj. śląskie), TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice (woj. dolnośląskie) oraz LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza (woj. wielkopolskie). Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Po niezwykle emocjonującym i wyrównanym turnieju okazało się, że aż trzy drużyny miały na swoim koncie po dwa zwycięstwa. LZS Orzeł miał korzystniejszy bilans setów niż MKSR Pyskowice i TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice, dzięki czemu zajmując I miejsce awansował pierwszy raz w historii klubu do Ogólnopolskiego Turnieju Półfinałowego o II ligę PZPS.
Na zakończenie rozgrywek wszystkie drużyny otrzymały z rąk Wójta Gminy Rzgów Grzegorza Matuszaka i Prezesa LZS Orzeł Osiecza Michała Reka pamiątkowe puchary i dyplomy za udział.

Wyniki wszystkich meczów turnieju:

LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza - TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice 2-3 (20:25, 25:10, 25:17, 21:25, 10:15)
MKSR Pyskowice - UKS "Olimpijczyk" Drawsko Pomorskie 3-0 (25:12, 28:26, 25:17)
TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice - UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie 3-2 (25:27, 25:22, 25:17, 22:25, 15:12)
LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza - MKSR Pyskowice 3-1 (26:24, 25:17, 19:25, 25:16)
MKSR Pyskowice - TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice 3-1 (25:23, 23:25, 25:21, 25:15)
UKS "Olimpijczyk" Drawsko Pomorskie - LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza 0-3 (24:26, 20:25, 23:25)

Ostateczna kolejność turnieju:

1. LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza 5pkt 8-4
  2. MKSR Pyskowice 5pkt 7-4
  3. TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice 5pkt 7-7
  4. UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie 3pkt 2-9

Dzięki zwycięstwu w turnieju ćwierćfinałowym LSZ Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza został gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Półfinałowego o awans do II ligi PZPS, który rozegrany będzie w dniach 26-28 kwietnia.

lipca 2019