Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Ach co to był za bal...

Dnia 23.01.2016 r. odbyła się kolejna „Biesiada Seniorów”, zorganizowana przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rzgowie przy współpracy z Gminną Bibliotekę Publiczną. To już czwarta taka biesiada, na której mogli bawić się słuchacze UTW oraz pozostali seniorzy z naszej gminy. Wśród zaproszonych gości był również wójt gminy Rzgów Grzegorz Matuszak wraz z małżonką.

Po krótkim powitaniu gości przez dyrektor biblioteki Panią Dorotę Eltman, Przedstawicieli Zarządu UT W Pana Ireneusza Mateckiego i Panią Halinę Nowacką oraz smacznym obiedzie rozpoczęła się zabawa. Seniorzy mogli bawić się przy wspaniałej muzyce braci Mateckich, którzy przygrywali melodie z dawnych lat i nie tylko. Towarzyszył im również błyskotliwy chórek składający się z trzech Pań Danusi, Wandzi i Bożenki, które swoim śpiewem urozmaicały i upiększały występy.

 Nie zabrakło również konkursów i niespodzianek. Największym zaskoczeniem był walczyk czekoladowy, który przypomniał naszym biesiadnikom tradycję z ich młodzieńczych lat. Panowie rozpoczynając taniec kupowali dla swojej Pani pyszną czekoladkę a później……. a później prowadzili swoje partnerki w pięknym walcu. Panie z dumą prezentowały podarowane im czekolady. Przez cały czas trwania balu specjalnie wytypowana tajna komisja przyglądała się bacznie poczynaniom uczestników na parkiecie. Choć wybór był bardzo trudny musieli wybrać króla i królową balu. Po burzliwych naradach postanowiono, iż miano króla przypadło Panu Mirosławowi Rekowi, natomiast piękną królową została Pani Danuta Pięciak. Po ogłoszeniu wyników nastąpiła uroczysta koronacja, której dokonali Pani Teresa Ignaszczak oraz Pan Lech Kudła. Odbył się także symboliczny taniec naszej pary królewskiej i pamiątkowe zdjęcia. Z humorem podeszliśmy do kolejnego konkursu, tym razem na najlepszą interpretację tańca do wybranych utworów. Uczestnicy mieli także możliwość skorzystania z przygotowanych specjalnie do tego atrybutów, co ułatwiło im zadanie. Śmiechu i zabawy było co nie miara. Nasi seniorzy wykazali się pomysłowością, poczuciem humoru a także świetną kondycją fizyczną. W tym konkursie zwycięską parą okazali się Państwo Hanke, którzy otrzymali gratulacje od Pana Wójta a także zdobyli nagrodę w postaci samochodu osobowego, co prawda w mini rozmiarach ale sprawił zwycięzcom ogromną radość.

Przez całą zabawę towarzyszył nam dobry nastrój, humor i wyśmienita atmosfera, którą zawdzięczamy wspaniale bawiącym się gościom, biesiadnikom oraz pięknej muzyce. Z niecierpliwością czekamy na kolejną biesiadę, która odbędzie się już za rok. A tymczasem pozostają nam miłe wspomnienia.

 

Dziękujemy wszystkim za przybycie i niezapomniane wrażenia.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  03
  lipca 2020

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry