Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzgowie i w Sławsku

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzgowie.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w dniu 12 stycznia 2020 r. na hali sportowej przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Rzgowie. Głównym celem Finału było pozyskanie środków na dziecięcą medycynę zabiegową.
Impreza rozpoczęła się o 15.00 meczem siatkarskim pomiędzy Drużyną Konińskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej a Reprezentacją Gminy Rzgów. Po zmaganiach sportowych wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Rzgów, swoje talenty taneczne zaprezentowały dzieci z terenu Gminy Rzgów uczęszczające na zajęcia organizowane przez studio tańca „Escudo”. Przybyłym gościom czas umilała kawiarenka, w której Rada Rodziców serwowała domowe ciasta i gorące napoje. Była też loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami i licytacja gadżetów WOŚP. Wylicytować można  było m.in. „jeden dzień na stanowisku wójta” oraz dzieła lokalnych artystów.
Sztab przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rzgowie zebrał 29 700  zł.

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławsku

28 Finał WOŚP w Sławsku rozpoczął się  na szkolnej scenie, gdzie uczniowie kl. IV zaprezentowali występ artystyczny. Nie zabrakło występu chóru Dominium, występów wokalnych, fotobudki. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa i licytacja, w której można było m.in. również wylicytować możliwość wcielenia się na jeden dzień w rolę wójta naszej gminy.
W trakcie Finału czynny był bufet, gdzie oferowano domowe wypieki i gorące napoje.
Dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich osób uczestniczących ze Szkoły Podstawowej w Sławsku i Szkoły Podstawowej w Grabienicach w 28 Finale WOŚP udało się zebrać niemałą sumę: 57 066,14 zł. Z czego WOŚP Sławsk - 39 642,14 zł;  WOŚP Grabienice - 17 273 zł.

12 stycznia 2020 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 18 zagrała w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabienicach.

30 wolontariuszy z klas IV-VIII wyruszyło zbierać pieniądze na sprzęt dla oddziałów neurochirurgicznych, chirurgii ogólnej i kardiochirurgii dziecięcej. Wolontariusze do puszek zebrali 17273 zł. Jest to imponująca kwota. Rekordziści w kwestowaniu to: Amelia Juszczak, Kamil Kałużny, Wiktoria Janiak, Gabriela Kowalczewska, Anita Pietrala i Majka Galor. Ich opiekunami byli Barbara Wieczorek, Agnieszka Marcinkowska, Maria Kucharczyk i Łukasz Andrzejewski.

Specjalne podziękowania należą się rodzicom wolontariuszy za aktywność i zaangażowanie w akcję. Szkoła w ciągu 18 lat zebrała 107916,39 zł. Sztab Główny mieści się w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Sławsku.