25-lat Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego

Nadwarciański Park Krajobrazowy istnieje już ćwierć wieku (1995-2020). Usytuowany pomiędzy Pyzdrami a Koninem park, chroni przyrodę i unikatowy krajobraz doliny Środkowej Warty, będący m.in. cenną ostoją ptactwa wodno-błotnego.

Z okazji jego 25-lecia zapraszamy do obejrzenia pięknych ujęć oraz wysłuchania prelegentów - osób związanych z powstaniem Parku, włodarzy gmin znajdujących się w jego obrębie, a także pracowników i osób zaangażowanych w ochronę i promocję walorów przyrodniczych, kulturowych i historycznych tego obszaru.

25-lat Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego ( KLIKNIJ )

styczeń 2021