Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

170. urodziny Zofii Urbanowskiej

”Niech zlecą się Zośki, Urodziny Zofii Urbanowskiej” pod takim hasłem w dniu 19 maja na Bulwarach Nadwarciańskich w Koninie obchodzono uroczystości związane z obchodami roku Zofii Urbanowskiej. W imprezie udział wzięło Koło Gospodyń Wiejskich z Kowalewka. To tutaj urodziła się Zofia Urbanowska i tu mieści się Izba Pamięci tej zacnej pisarki. Panie z Kowalewka serwowały pyszną grochówkę z kotła – smakujących było wielu.
Przed Dworkiem Zofii Urbanowskiej została posadzona śliwa purpurowa, która nosić będzie imię „Zofia” na cześć pisarki. Zasadzenia śliwy dokonali: Prezydent Konina Piotr Korytkowski, jego zastępca Witold Nowak oraz Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak.

Podczas niedzielnej imprezy odbył się Zlot Zosiek. Panie i dziewczynki o tym imieniu otrzymały specjalną przypinkę i stanęły do wspólnego zdjęcia. Na scenie wystąpiły  dzieci z konińskiego przedszkola „Kosmatka”, Muzyczna Grupa Agharta, która zaprezentowała  piosenki napisane dla Zofii Urbanowskiej. Wystąpił także Zespół Pieśni i Tańca Konin, wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury i inni. Na koniec - do tańca zagrała Warszawska Orkiestra Sentymentalna, a na wszystkich czekał tort urodzinowy.

Jednocześnie w dworku Zofii Urbanowskiej, czyli obecnym Urzędzie Stanu Cywilnego wszyscy chętni mogli zobaczyć filmową bajkę „Gucio Zaczarowany” i obejrzeć wystawę poświęconą pisarce.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  22
  styczeń 2021

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI DOSTĘPNOŚĆ TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry