100-lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławsku

W dniu 22 września 2019 r. odbył się jubileusz 100-lecia istnienia OSP w Sławsku. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. św. Wawrzyńca. Dalsza część obchodów odbywała się na placu przed Domem Kultury. Zarząd OSP Sławsk uhonorował podziękowaniami i statuetkami zasłużonych strażaków, którzy przez wiele lat przyczyniali się do rozwoju jednostki. Podziękowania dostały też żony zmarłych zasłużonych strażaków oraz instytucje współpracujące z OSP Sławsk. Na pamiątkę tego wydarzenia została odsłonięta tablica pamiątkowa. Odsłonięcia dokonali: Wójt Gminy Rzgów - Grzegorz Matuszak, Prezes OSP w Sławsku - Rafał Janc, Radny Powiatu Konińskiego - Sławomir Ławniczak. W dalszej części uroczystości wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć występ artystyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sławsku. W obchodach jubileuszu uczestniczyły poczty sztandarowe, delegacje z jednostek OSP z terenu Gminy Rzgów, Orkiestra Dęta OSP Rzgów oraz zaproszeni goście.

października 2019