Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

,,Międzypokoleniowo z kulturą na wesoło`` - Warsztaty choreo-rozwojowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie przystąpiła do kolejnego projektu w ramach współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów w Koninie. Tym razem jest to projekt taneczny pn. „Międzypokoleniowo z kulturą na wesoło”, współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów w Koninie natomiast uczestnikami mieszkańcy Gminy Rzgów.

W ramach tego zadania w dniu 19.04.2018 r. odbyły się pierwsze warsztaty choreo-rozwojowe, które poprowadziła  Pani Iwona Cichocka. Celem tego typu warsztatów jest przede wszystkim integracja międzypokoleniowa, otwarcie się na innych, nawiązanie nowych relacji. Poprzez ruch i rytm  uczestnicy doznają poczucia swobody, nauczą się panować nad emocjami, rozładowywać napięcia, uzyskać harmonię ciała i umysłu. Podczas tych zajęć grupa zmierzyła się z wieloma zadaniami, których podstawą był taniec, między innymi taniec indywidualny pozwalający odszukać  pozytywne, mocne cechy tancerzy, taniec z chustami fluorescencyjnymi i cyrkowymi poi. Nie zabrakło także ćwiczeń, zabaw tanecznych, improwizacji i zagadek.

Zakończeniem warsztatów był integracyjny, zespołowy taniec „Belgijka”, który najbardziej spodobał się dzieciom, a doskonały humor i uśmiech jaki towarzyszył tancerzom do końca  był dowodem zadowolenia ze świetnie przeprowadzonych zajęć.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  25
  maj 2019

  Dziś są imieniny:

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULA INFORMACYJNA WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ OCEŃ URZĄD ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry