Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów

''O Lechu, Czechu i Rusie'' czyli kolejne spotkanie z legendą

W piątek 20.04.2018 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzgowie odwiedziły dzieci klasy „0” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie wraz z wychowawcą p. Dorotą Szumigalską oraz pomocą nauczyciela p. Kamilą Janicką. To już drugie takie spotkanie przedszkolaków w ramach  cyklu „Spotkań z baśnią i  legendą”.                                     

Tym razem gościem Biblioteki był p. Wojciech Koszal - Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rzgowie. Pan Wojciech przeczytał maluchom starą legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Mimo, iż jest to trudna w treści legenda dzieci z uwagą jej wysłuchały i pięknie odpowiadały na zadawane pytania. Następnym etapem wizyty były zajęcia plastyczne, podczas których nasi milusińscy malowali godło Polski jako jeden z symboli narodowych naszej ojczyzny. Niespodzianką dla dzieci był słodki poczęstunek, ufundowany przez naszego Gościa.

W trakcie trwającego spotkania bibliotekę wizytował także niecodzienny gość, a mianowicie Pan Wojciech Woźniak –„Nowy” Wójt Gminy. Pan Woźniak tego dnia sprawował funkcję Wójta Gminy Rzgów. Była to jego wygrana w licytacji podczas XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Na pamiątkę  spotkania „Nowy” Wójt dokonał wpisu w kronice Gminnej Biblioteki Publicznej  w Rzgowie.

    Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
    strzałka do góry