Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

''O Lechu, Czechu i Rusie'' czyli kolejne spotkanie z legendą

W piątek 20.04.2018 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzgowie odwiedziły dzieci klasy „0” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie wraz z wychowawcą p. Dorotą Szumigalską oraz pomocą nauczyciela p. Kamilą Janicką. To już drugie takie spotkanie przedszkolaków w ramach  cyklu „Spotkań z baśnią i  legendą”.                                     

Tym razem gościem Biblioteki był p. Wojciech Koszal - Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rzgowie. Pan Wojciech przeczytał maluchom starą legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Mimo, iż jest to trudna w treści legenda dzieci z uwagą jej wysłuchały i pięknie odpowiadały na zadawane pytania. Następnym etapem wizyty były zajęcia plastyczne, podczas których nasi milusińscy malowali godło Polski jako jeden z symboli narodowych naszej ojczyzny. Niespodzianką dla dzieci był słodki poczęstunek, ufundowany przez naszego Gościa.

W trakcie trwającego spotkania bibliotekę wizytował także niecodzienny gość, a mianowicie Pan Wojciech Woźniak –„Nowy” Wójt Gminy. Pan Woźniak tego dnia sprawował funkcję Wójta Gminy Rzgów. Była to jego wygrana w licytacji podczas XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Na pamiątkę  spotkania „Nowy” Wójt dokonał wpisu w kronice Gminnej Biblioteki Publicznej  w Rzgowie.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  25
  maj 2019

  Dziś są imieniny:

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULA INFORMACYJNA WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ OCEŃ URZĄD ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry