ŚLUBOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

W piątek, 26 października 2018r.  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rzgowie odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. W tym wyjątkowym dniu pierwszoklasistom towarzyszyli: Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Inspektor Ludowego Banku Spółdzielczego w Rzgowie Honorata Janicka, Przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Skowrońska, Wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rzgowie  Stanisław Górka.

Uroczystość ślubowania rozpoczęła się utworem na trąbkę pt. : „Cisza”. Pierwszoklasiści złożyli hołd symbolom Polski, wszystkim Polakom poległym za Ojczyznę oraz Patronowi naszej Szkoły Henrykowi Sienkiewiczowi. Część artystyczną wzbogaciło wystąpienie uczennicy klasy pierwszej, która przyjechała do nas z Ukrainy. Po uroczystym ślubowaniu nastąpiło pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rzgowie. Pasowania dokonał Wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rzgowie Stanisław Górka. Miłą niespodziankę przygotowali pierwszoklasistom ich starsi koledzy z klas trzecich, obdarowując ich własnoręcznie wykonanymi zakładkami do książek.

Uroczystość bardzo się wszystkim podobała i na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych.

grudnia 2018